Můj účet

Zapomenuté heslo?

Registrace účtu.Provozovatel

Autoservis Pneuservis - Luboš Koďousek
Zelená 377/1
40501, Děčín 3
Česká republika

Mob.: +420 603 319 731
Tel/Fax: +420 412 510 343

IČO: 64705455

Mapa a kontaktní forumlář

Druhy pneumatik / Podle sezóny

Je zde široký výběr pneumatik od mnoha výrobců.

 

Letní pneu: hlavní charakteristikou letních pneumatik jsou výborné jízdní vlastnosti a brzdný výkon na suché i morké vozovce při teplotách nad 7°C. Pokud je teplota nižší, pneumatiky velmi rychle tvrdnou a ztrácejí přilnavost. Tvar dezénu zajišťuje vysokou přilnavost a optimální tření s povrchem vozovky. Pokud na plneumatice není speciální označení, je většinou určená jako letní. 

Podle platného zákona nic jako zimní pneumatiky zatím neexistuje. Přesto podle §21 odst. 2 vyhl. 341/2002 Sb. se za zimní pneu považuje pneumatika, která na své bočnici obsahuje značku M+S (z angl. Mud and Snow, tedy bláto a sníh). Mimo značky M+S se na zimní pneumatice může objevit také MS, M.S či M/S. V jistých případech, se výše uvedená značka může objevit i na celoročních pneumatikách, které se např. používají na terénní auta.

 

Letní pneu: Zimní pneumatiky jsou vhodné pro jízdu po sněhu a ledu zároveň jsou určené pro použití v teplotách pod bodem mrazu, resp. při teplotách pod 7°C. Dezén se vyznačuje provedením v blocích s drážkami, které jsou hluboké a široké a poskytují vynikající jízdní trakci a brždění na silnici se sněhem, ledem a za teplot pod bodem mrazu. V současné době je design zimních pneumatik zaměřen především na bezpečnost - brzdný výkon a kontrolu nad vozidlem na silnici v zimním období.

 

 

 

 

Celoroční pneu / All seson tyres: Tyto pneumatiky jsou určeny pro celoroční použití a šetří nutnost měnit pneu v závislosti na ročním období. Celoroční pneumatiky jsou rovněž vhodné pro off road vozy, které mají široké vzorky pneumatik a hodí se tak i pro provoz za ztížených zimních podmínek.

V souvislosti s používáním celoročních pneumatik je nutné si uvědomit, že v oblastech, kde jsou nízké teploty a na silnicích bývá sníh, nebude celoroční pneumatika tak účinná jako pneumatika zimní. Vzhledem k tomu je klasická zimní pneumatika většinou bezpečnější. Celoroční pneumatika je z určitého pohledu kompromisem mezi bezpečností a náklady na přezutí v závislosti na ročním období.


DomůDomů

Filtrování

zboží, které je skladem

Hledat